جایگذاری در نصب دوربین مداربسته


جایگذاری در نصب دوربین مداربسته
هر کاری نیاز به تخصص و دانش مورد نیاز خود است و نصب دوربین مداربسته در این میان استثنا نیست. اگر قصد دارید تا برای محل کار یا زندگی خود از دوربین مداربسته برای نظارت و کنترل استفاده نمایید بهتر است از ابتدای کار آن را به فردی که در این زمینه مهارت و دانش فنی دارد بسپارید.
از جمله نکاتی که در زمان نصب دوربین باید به آن توجه نمود جایگذاری دوربین یعنی انتخاب مناسب محل نصب دوربین مداربسته می باشد و به علاوه آن سیم کشی مناسب و بهینه ی کار است. در باب بهترین نوع سیم کشی و جزئیات آن در مقاله " نحوه سیم کشی در نصب دوربین مداربسته " به طور کامل صحبت نموده ایم.
جایگذاری دوربین مداربسته عموما مربوط به نصب کردن پایه ی دوربین و پیچ کردن آن به دیوار و یا سقف می شود. در حین رولپلاک کردن دوربین به سقف یا دیوار باید اطمینان حاصل شود که آیا دوربین کاملا محکم در مکان خود پیچ شده است یا خیر. از پیچ های با سایز مناسب دوربین استفاده کنید تا در زمان نصب به مشکل برنخورید. جهت دوربین بسیار مهم است زیرا محل پوشش داده را باید به طور کامل تحت نظر داشته باشد، در زمان انتخاب محل دوربین بر روی دیوار یا سقف و ایجاد سوراخ باید دقت کنید که اگر دوربین های که استفاده می کنید تغذیه ی DC دارند باید به پلاریته ی ورودی دوربین توجه داشت.
نمونه هایی از محل هایی که نصب دوربین مداربسته می تواند موثر واقع شود در ادامه این مقاله آورده ایم.

1.    ورودی ها و خروجی ها: درهای ورودی و خروجی در یک محیط می تواند بهترین انتخاب برای نصب دوربین مداربسته باشد. در مکان یابی درهای خروجی نکته بسیار اساسی وجود دارد. به مادامی که در خروجی باز شود تغییرات گسترده ای در سطح نور رخ میدهد که این تغییرات می تواند باعث تیره دیده شدن اجسام و شخص شود و عملا یک تصویر غیر واضح و تاریک ثبت خواهد شد. شاید برای شما نیز پیش امده که در محلی وارد شدید و مانیتور موجود در کنار که تصاویر محیط و خود شما را پخش می کند، توجه شما را جلب کرده و شما به مانیتور نگاه کنید. این کار کمک زیادی به ثبت تصاویر مناسب از صورت اشخاص می کند.

 

2.    نقاط تراکنشی مشتریان: محل مورد اهمیت دیگری که باید در مکان یابی دوربین به آن توجه نمود مکان هایی است که فعالیت هایی شامل: دریافت وجه، تسویه حساب، پذیرش، حسابداری و از این قبیل فرآیند ها می باشد. با نصب دوربین مداربسته در این نقاط می تواند در صورت نیاز به بازیابی رویداد به شما بسیار کمک کند. انتخاب اینکه دوربین بر روی سقف و یا دیوار نصب شود هم از نکاتی است که پس از پیدا کردن نقاط طلایی باید توجه نمود. به طور مثال اگر در این شرایط دوربین را بر روی سقف نصب کنید تنها محیطی که در دید دوربین قرار دارد سر افراد است.

 

3.    نقاط حائز اهیمت ولی خلوت: برخی از مکان ها مثل پارکینگ ها و کوچه های پشتی از دسته نقاط مناسب برای نصب دوربین مداربسته هستند. تصاویری که توسط این دوربین ها ضبط و ثبت می شوند می تواند در برخی از شرایط بسیار مفید باشد و راهی برای جبران خسارت های وارد شده داشته باشد.

 

برخی از محل هایی که وجود دوربین در آنها ضروری است شامل:
4.    حیاط ها: حیاط های مناطق مسکونی معمولا محل هایی برای نگه داری از لوازم با ارزش و اتومبیل ها هستند. بنابراین استفاده از سیستم های امنیتی دوربین مداربسته شاید شما را متحمل هزینه هایی جزئی کند اما در مواقع لزوم بسیار بیشتر از هزینه ی اولیه ی نصب دوربین برای شما سودمند خواهد بود.

 

5.    آسانسورها: از جمله محل های پر رفت و آمدی که ضبط تصاویر آن همیشه مفید و راهگشا بوده است.

 

6.    پنجره ها و نگهبانی ها و ...

 


جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با کارشناسان گروه مهندسی رایان تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.