نحوه سیم کشی در نصب دوربین مداربسته


نحوه سیم کشی در نصب دوربین مداربسته


هنگامی که قصد نصب دوربین مداربسته دارید اولین قدم که باید برای آن دقت کنید محل نصب و قرارگیری دوربین هاست. پس از جانمایی مناسب دوربین نکته ی مهمی که پیش رو است مسیرهای کابل کشی است. پس از انتخاب محل نصب دوربین مداربسته نوبت به بخش مهم سیم کشی می شود. بهترین نوع سیم کشی برای نصب این است که طوری طراحی و برنامه ریزی شود که کمترین میزان مصرف سیم را داشته باشد تا بهینه ترین حالت ممکن انتخاب شود و همچنین طول سیم از حد استاندارد فراتر نرود زیرا که موجب تضعیف در رد و بدل سیگنال ها خواهد شد.

 

نصب دوربین مداربسته


در سیم کشی دوربین های مداربسته باید به نکات مهم و ریزی توجه داشت. باید توجه داشته باشید که سیم های انتقال دهنده سیگنال های ویدئویی را در کنار سیم های جریان بالا عبور قرار ندهید و حداقل میزان فاصله ( 12 سانتی متر ) را در بین آنها رعایت کنید. در رابطه با حداکثر میزان کابل هر دوربین مداربسته نباید بیشتر از 400 متر شود و از کابل های با کیفیت استفاده نمایید. علاوه بر دقت در میزان طول کابل بهتر است در موقع نصب دوربین مداربسته مقداری سیم بیشتر از اندازه ی تعیین شده نگه دارید تا در صورت تغیر محل قرار گیری دوربین به مشکل برنخورید.


در هر صنف و شغلی افراد خبره و افراد مبتدی وجود دارند که حتما همه ی ما به دلیل پایین بودن هزینه های شخص مبتدی حداقل یک بار گرفتار شده ایم و فریب هزینه ی ارزان آن را خورده ایم در صورتی که پس از پایان کار متحمل هزینه ای بیش از هزینه ی ابتدایی شده ایم. در رابطه با نصب دوربین مداربسته نیز همینطور است. اگر فرد ناوارد و مبتدی باشد شاید تنها به بخش نمایش و انتقال تصاویر توجه می کند اما فردی که در این کار حرفه ای است می داند که کابل کشی و بستر سازی برای نصب تجهیزات دوربین مداربسته بسیار حیاتی است و به عبارت دیگر کابل کشی اصولی با بهینه ترین حالت نمایانگر میزان مهارت فرد در نصب دوربین های مداربسته و تجهیزات امنیتی می باشد.

نکته ی دیگری که در سیم کشی در نصب دوربین مداربسته باید بدان توجه نمایید انتخاب کابل برق مناسب است. این مبحث زمانی محسوس است که قصد داشته باشیم تا چند دوربین را توسط یک کابل برق تغذیه کنیم و از حائز اهمیت ترین نکات در این بخش از کار محاسبه ی قطر مناسب کابل در برابر میزان ولت عبوری از کابل می باشد و چنانچه مسافت کابل برق بالای 50 الی 60 متر بود این جریان را جدی تر بگیرید. همینطور باید از استفاده از تغذیه های جداگانه برای هر دوربین خوددرای نمود و تمام دوربین ها را با یک آداپتور مرکزی تغذیه نمود.

در کنار تمام موارد فوق برای سیم کشی، سوکت های مورد استفاده نیز نقش مهمی در کیفیت سیگنال ها دارند. سوکت های بی کیفیت و ارزان ضمن اینکه موجب افت و تضعیف سیگنال می گردند، امکان قطع شدن در آنها بالاست و در آینده مسبب به وجود آمدن نویز و یا قطعی می شود.


برچسب: دوربین مداربسته | نصب دوربین مداربسته