فروش دوربین مداربسته آنالوگفروش دوربین مداربسته آنالوگ
همانطور که اطلاع دارید دوربین های مداربسته در دو نوع دیجیتال و آنالوگ در بازار وجود دارند و به نوعی می توان گفت فروش دوربین مداربسته آنالوگ از پر فروش ترین های نوع دوربین های موجود در بازار ایران هستند. تمامی اجزای دوربین های آنالوگ نسبت به دیجیتال ساده تر است و همینطور به طبع آن نصب دوربین آنالوگ بسیار ساده تر از نوع دیجیتال می باشد. قیمت سری های سیستم های امنیتی آنالوگ ارزان تر از سایر انواع دوربین ها می می باشند اما بسیار واضح است که این ارزانی قیمت بی دلیل نیست و امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند در مقایسه با سری های دیجیتال بسیار محدود هستند. با این حال در دسته ی فروش خوب قرار دارد دلیل آن هم متفاوت بدون کاربری های هر شخص از و توقعاتی که از دوربین مداربسته دارد برمی گردد.


دوربین های مداربسته دیجیتال و تحت شبکه از نسل جدید سیستم های امنیتی موجود در بازار می باشد. نصب این دوربین ها سخت تر و فنی تر است و به علاوه آن قیمت بالایی را نیز شامل می شود اما امکانات و کیفیت ضبط و انتقال تصویری که در اختیار شما می گذارد بسیار مطلوب و مناسب است.
همانطور که اشاره شد فروش
دوربین مداربسته آنالوگ در بازار ایران محبوب است و ممکن است شما نیز زمانی که ناگزیر به نصب دوربین در محل زندگی و یا کسب و کار خود شده اید به سراغ این نوع از دوربین مداربسته بروید. پس برای کسب اطلاعا بیشتر در زمینه ی دوربین های آنالوگ ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

دوربین مداربسته ی آنالوگ تصاویر ضبط شده را با فرمت خاص خود از طریق کابل های کواکسیال و یا UTP به یک ضبط کننده ویدئویی دیجیتال ارسال می کند. در دستگاه DVR تصاویر دریافت و به فرمت ویدئویی دیجیتال تبدیل می گردند و در هارد دیسک که وظیفه ی نگه داری از تصاویر ضبط شده را دارد نگه داری می کند. اکثر DVR های مدرن شبکه ای هستند و بنابراین از طریق LAN و یا اینترنت از راه دور قابل دستیابی می باشند.

 

دوربین مداربسته آنالوگ
تفاوت میان دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال تحت شبکه

تفاوت بزرگی که بین این دو نوع از دوربین وجود دارد در نحوه ارسال سیگنال های ویدئویی می باشد.
دوربین های آنالوگ سیگنال ها را به فرمتی تبدیل می کند که توسط تلویزیون و یا گیرنده های دیگر از قبیل مانیتور یا VCR قابل دریافت باشند. دوربین های شبکه ای که به اصطلاح به آن دوربین های IP نیز می گویند با استفاده از سیستم رمز گذاری تخصصی، سیگنال های رادیویی را ارسال می کند. به همین علت مانند سیستم های شبکه ای عمل کرده و می توان برای دسترسی به تصاویر نه تنها از طریق شبکه ی موجود بلکه از طریق وب سرور ها اقدام نمود.
شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که به چه علت تقاضا برای این دوربین ها بالاست و در بازار ایران بخش قابل توجهی از فروش دوربین مداربسته متعلق به سری های آنالوگ می باشد. در پاسخ باید گفت هزینه ی پایین این دوربین ها موجب محبوبیت آنها شده است حتی در صورت نداشتن کیفیت و برخی از امکانات.

 

 


مزایای دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال


•    هزینه

آنالوگ: این دوربین ها نسبت به دوربین های دیجیتال و تحت شبکه بسیار ارزان تر می باشند و معمولا برای نظارت از دور کافی است.
دیجیتال: در مقایسه با
دوربین آنالوگ گران تر هستند.

 

•    تنوع گستردگی

آنالوگ: در انواع مختلفی از طرح ها مانند دوربین های مینی مخفی تا مدل های بزرگ در دسترس هستند. بنابراین بر اساس نیازتان می توانید یکی از انواع مختلف آن را برگزینید.
دیجیتال: در این سری از دوربین ها نیز تنوع بالایی وجود دارد و دست شما در انتخاب آنها باز است.

 

•    نصب

آنالوگ: نصب این دسته از دوربین ها ساده تر از نوع دیجیتال است و نیاز کمی به تخصص و مهارت دارد ولی با این حال توصیه می کنیم که ریسک نکنید و کار را به یک متخصص در این زمینه بسپارید زیرا که خطایی جزئی در نصب دوربین مداربسته می تواند موجب سوختن کل مدار و ضرر بالا است.
دیجیتال: نصب این دوربین های مداربسته نیاز به تخصص و مهارت فنی دارد.

 

•    امنیت

دیجیتال: به دلیل روش های رمز گذاری در انتقال سیگنال ها در بستر شبکه ی امنی قرار دارد. همچنین تداخل سیگنال ها مشکلی ایجاد نمی کند.

 

 


معایب دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال


آنالوگ

•    بسیاری از دوربین ها آنالوگ برخی از ویژگی ها پیشرفته که اخیرا مورد اهمیت قرار گرفته است مثل زوم دیجیتال را ندارند.
•    امواج سیگنال های آنالوگ همیشه در معرض نویز قرار دارند که این نویز می تواند تاثیر سویی بر روی کیفیت دوربین مداربسته داشته باشد که در انتقال هل روش بیسیم ضعف بزرگی محسوب می شود.
•    سیگنال های ارسالی این دوربین قابلیت رمز گذاری ندارد بنابراین هر فردی می تواند سیگنال ها را دریافت و تصاویر ضبط شده را مشاهده نماید.
•    اگر قصد داشته باشید تا منطقه گسترده و وسیعی را تحت پوشش دوربین مداربسته قرار دهید، دوربین های آنالوگ انتخاب مناسبی نمی باشند.

 

دیجیتال:

•    هزینه ی بالا
•    پهنای باند بالا