چه مقدماتی برای نصب دوربین مداربسته لازم است


 

 

با پیشرفت جوامع امنیت به مخاطره می افتد. امنیت از اصلی ترین نیازهای بشریت است و با تامین آن آرامش را به دنبال دارد. افراد زیادی از به خطر انداختن امنیت اشخاص احساس رضایت می کنند و این یک اتفاق طبیعی در جامعه ای بزرگ است. پس تامین و حفظ امنیت فعالیتی است که همواره باید صورت گیرد تا کسی امکان نقض آن را نداشته باشد. امنیت به طور تدریجی مورد نیاز است و مداوم می بایست صورت بگیرد. حال این امنیت در تمام مناطق از مکان های عمومی گرفته تا محل سکونت لازم است. آنچه که مسلم است دستیابی به امنیت نیازمند صرف زمان و هزینه، تخصص و انرژی است اما قطعا به نتیجه ی آن می ارزد.
یکی از دسته سیستم های امنیتی که تاثیر بسیاری در حفظ امنیت دارد دوربین های مداربسته است. دوربین مداربسته یا همان Close Circuit Television ( CCTV ) این امکان را فراهم می کند تا در هر جایی بتوانید احساس امنیت کنید. به راحتی می توانید محل کار و زندگی خود را با نصب دوربین مداربسته پوشش دهید و امنیت موجود را ارتقا دهید. این روش محبوب و کارآمد موثرترین راه حفظ امنیت است که با ورود آن به بازار مورد استقبال بسیاری قرار گرفت و قطعی ترین راه برای هشدار و بازبینی است.
البته تنها تجهیز شدن محل با دوربین مداربسته کارساز نخواهد بود بلکه نصب و چگونگی آن به صورتی که صحیح باشد قابل تامل است. نصب صحیح با همپوشانی درست و انتخاب و مکان یابی دقیق نیاز به تخصص و مهارت دارد. در واقع نصب صحیح نیازمند مکان یابی مناسب است.
بیشترین کاربرد به دنبال هدف
نصب دوربین مداربسته بازبینی تصاویر ضبط شده است. دلایل این بازبینی هم جهت روشن شدن حوادث و بررسی چگونگی و علل سرقت ها، حوادث، تصادف هاست. در کنار این قابلیت موثر دوربین های مداربسته که توانایی بازبینی پس از وقوع حادثه ای را می دهد، می توان به سیله ی آنها از بروز بخش اعظمی از حوادث و سرقت ها جلوگیری نمود. وجود و تجهیز محل کار و یا زندگی و محیط های عمومی به صورت بازدارنده عمل می کند. این عاملیت بازدارنده نوعی هشدار برای فرد متخطی محسوب می شود تا از انجام آن کار صرف نظر کرد چرا که وجود دوربین نوعی هشدار برای سارق محسوب می شود و با دیدن آن از مقصودش پشیمان می گردد. این بازبینی و بازدارندگی نیز ملزم نصب صحیح و اصولی توسط متخصصان است تا مکان یابی درستی صورت گیرد.


برای مکان یابی صحیح برخی نکات وجود دارد که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد.

 

مطالبی که باید در مکان یابی در نظر داشت:


1.    جمع آوری اطلاعات اولیه: برای آگاهی از تعداد دوربین های مورد نیاز باید از محل بازدید صورت گیرد تا بررسی شود چه تعداد دوربین برای تجهیز شده محیط به طور کامل مورد نیاز است تا تمام منطقه را تحت پوشش قرار دهد.


2.    مشخص نمودن نوع دوربین مداربسته: نوع دوربین بستگی به کاربری دوربین و محل دارد. اینکه هدف از نصب دوربین مداربسته چه است و قرار است چه هدفی را دنبال کند در انتخاب نوع دوربین مهم و تعیین کننده است.


3.    مشخص نمودن محل مرکز کنترل: کنترل دوربین ها و تصاویر با توجه به ملاحظات امنیتی و سیم کشی بایست صورت گیرد.


4.    تعیین سیستم تغذیه دوربین مداربسته: این از تخصص و مهارت فرد با تجربه و متخصص است تا تشخیص دهد که از نوع تغذیه ی مرکزی استفاده شود و یا مجزا


5.    محل عبور کابل ها: آماده نمودن محل عبور کابل ها با سقف کاذب، کف، داکت و ...


6.    انجام کابل کشی


7.    اصلاح و انجام جزئیات مربوط به سیم کشی ها


8.    نصب دوربین های مداربسته در محل تعیین شده


9.    گرفتن تصاویر و اتصال به سیستم مرکزی DVR


10.    پایان عملیات نصب دوربین مداربسته

 

 

در این مقاله سعی کردیم تا نکات کلیدی و مهم را در مکان یابی دوربین ها بررسی و شرح دهیم. انتخاب نوع دوربین نیز بسته به نوع کاربری ها دارد و ارتباط با میزان بودجه و انتظاراتی که از هدف نصب دارید است. با یک ارزیابی دقیق و مشاوره گرفتن از فرد متخصص به سادگی می توانید دوربین مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. در صورتی که هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه ندارید می توانید با کارشناسان مجموعه رایان تماس حاصل نموده و به طور رایگان مشاوره و راهنمایی شوید.