چه مدل دوربین مدار بسته ای را بخریم؟ انواع مختلف دوربین مداربسته


اولین موضوعی که ذهن فرد را در هنگام تجهیز محل کار و یا سکونت خود با دوربین مداربسته ،  مشغول می کند این است که چه نوع دوربین مداربسته ای خریداری کند که علاوه بر کیفیت خوب و برآوردن انتظارت او هزینه ای معقول و مناسب داشته باشد.
زمانی که شما با یک کارشناس نصب دوربین مداربسته صحبت می کنید بدون شک او راهنمایی ها و پیشنهاداتی به شما می دهد اما ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع دوربین  مداربسته آشنا کنیم تا بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

دوربین مداربسته

قبل از بررسی فاکتورهایی که در انتخاب دوربین ها دخیل هستند توصیه می کنیم تا قبل تجهیز دفتر و محل کار خود شروع به کار نصب نمودن دوربین ها کنید چرا که سیم کشی ها و داکت کشی های آن قبل از تجهیز شدن محل باید انجام گیرد.

فاکتورهای بسیاری در انتخاب و نصب دوربین مداربسته موثراند که باید آنها را در نظر گرفت و با علم به آنها دست به انتخاب زد، این مقاله را مطالعه کنید و با یک فرد متخصص نیز مشورت نمایید.

فاکتورهایی از قبیل: میزان بودجه تخصیص یافته برای نصب دوربین مداربسته ، نوع کاربری دوربین مداربسته، مکانی که قصد دارید برای آن دوربین مداربسته نصب نمایید، میزان انتظارات و اهداف شما از نصب دوربین و... می باشد. اما در بین این موارد که ذکر شد موثرترین و مهم ترین فاکتور میزان هزینه ای است که برای این کار اختصاص می دهید.


داشتن اطلاعات کافی برای خرید بهتر بسیار مهم است. پس قبل از اقدام به خرید اطلاعات کافی درباره آنها کسب نمایید.
با توجه به اینکه فروش دوربین مداربسته آنالوگ منسوخ شده و دیگر این نوع دوربین ها قابل استفاده نیست اما با این حال تبلیغاتی نظیر فروش ویژه ی این دوربین ها با قیمت استثنایی به چشم می خورد. اما دلیل اینکه برخی افراد نیز از آنها خرید می کنند این است که به دلیل منسوخ شدن و کنار گذاشته شدن این دوربین ها قیمت آنها افت زیادی داشته، و همین موضوع خریداران را وسوسه می کند تا کلاه برسرشان برود.


اما اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید برای نصب دوربین مداربسته از دوربین های آنالوگ استفاده نمایید اطلاع داشته باشید که کیفیت تصاویر در این مدل ها بسیار پایین بوده و اگر کیفیت تصاویر برای شما حائز اهمیت است، از خرید آنها خودداری نمایید. دوربین های آنالوگ در بسیاری از کشورها منسوخ شده اند اما در ایران به دلیل قیمت پایین آن هنوز هم فروش خوبی در بازار دارند و تنها می توانند نیازهای ابتدایی از نصب را فراهم کنند و کیفیت در آنها ایده آل نیست.


اگر شما برای نصب دوربین مداربسته در میزان بودجه خود محدودیت ندارید و تصمیم دارید تنها برای یکبار هزینه ای مناسب داشته باشید و از کیفیت دوربین ها استفاده کنید؛ بهترین و با کیفیت ترین انتخاب، دوربین مداربسته تحت شبکه است که در کنار دیگر ویژگی های خوبی که دارد طول عمر بالایی را نیز شامل می شود و خرابی و قطعی در آنها بسیار نادر و غیر ممکن است.
نویسنده