کاربرد تکنولوژی دوربین مداربسته در کرج


 

تکنولوژی دوربین مداربسته در کرج و کلان شهر ها


زمان ورود یک فناوری و تکنولوژی اولین قدم برای فراگیر شدن آن معرفی عمومی و همگانی می باشد. در هنگام ورود تکنولوژی دوربین مداربسته در کرج به طور مثال و با ورود آن به ایران و استان های مختلف در ابتدا آشنایی با نحوه کارکرد این تکنولوژی و گستره ی عملکرد آن برای همگان شرح داده شد و همه افراد کم و بیش با این تکنولوژی آشنایی دارند.


در ابتدا دوربین مداربسته از نوع آنالوگ در بازار موجود بودند و طرفداران بسیاری نیز داشتند اما با داغ شدن بازار دوربین ها و مورد توجه قرار گرفتن دوربین مداربسته برای کسبه ها، شرکت ها، سازمان ها، مکان های عمومی از قبیل فرودگاه ها و ... با بیشتر شدن بازار مصرف شرکت های تولید کننده به دنبال پیشرفت محصول خود و رقابتی برای عرضه کالای مورد نیاز مصرف کنندگان در صورتی که مشکلات دوربین های آنالوگ را نداشته باشند و کیفیت و امکانات و آپشن های بیشتری را در اختیار مشتریان محصول قرار دهد. روانه بازار شد و دوربین های دیجیتال رفته رفته جای دوربین های آنالوگ را گرفته و بازار را به دست گرفته اند.


دوربین های تحت شبکه یکی از بهترین دوربین مداربسته تولید شده می باشد که امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد بسیار فراتر از دوربین های آنالوگ هستند و به شما این امکان را می دهند تا از محیطی بسیار دور تر از محل تحت کنترل به وسیله ی دوربین مداربسته را نظارت و کنترل داشته باشید. به اصطلاح کنترل از راه دور را در بهترین حالت در اختیار شما قرار می دهد. دوربین مداربسته تحت شبکه تکنولوژی ای است که همواره رو به بهبود است و قدرت بسیار بالایی در ارائه تصاویر با رزولوشن بالا دارد.
در کنار پیشرفت فناوری دوربین مداربسته دستگاه های ضبط کننده دیجیتال DVR نیز سیر پیشرفت را طی کرده اند و امکانات و آپشن های زیادی را جهت راحتی کار و بهتر شدن  نگه داری و بازیابی اطلاعات ارائه می دهند.


سازگاری انواع دستگاه DVR با دوربین های مختلف یک اتفاق مهم در صنعت دوربین مداربسته است. دستگاه DVR پنج کاره یکی از سازگار ترین های دستگاه های ضبط کننده دیجیتال می باشند که قابلیت سازگاری و پشتیبانی از دوربین های آنالوگ، دوربین AHD، دوربین های  HDCVI، و HDTVI، و در نهایت دوربین مداربسته تحت شبکه (دوربین IP) را داراست. این تکنولوژی از ترکیب سخت افزار و نرم افزار بهره وری می کند تا بتواند انتقال تصویر و نگه داری و بازیابی اطلاعات را با تمامی دوربین های فوق انجام دهد.
سازگاری در دستگاه های DVR به گونه ای شایع شده است که برندهای نام آشنا و معتبر دوربین های مداربسته نیز DVR های خود را سازگار با تکنولوژی های موجود در بازار عرضه می کنند.

 

منبع: رایان نت متخصص در زمینه ی دوربین مداربسته در کرج و تهران