دوربین مداربسته بولت Bullet


 

دوربین های مداربسته بولت Bullet


Bullet که به معنی گلوله و یا لوله است و علت نام گذاری این کلمه بر روی دوربین های مداربسته به دلیل ساختار ظاهری استوانه ای شکل و فلزی این قبیل از دوربین ها هستند.
این دوربین ها برای کاربردهای بیرونی ساخته شده اند و توانایی تحمل و تاب در برابر ضربه، رطوبت، گرد و غبار را در محیط های فضای باز و محیط های صنعتی با شرایط سخت آب و هوایی را داراست. هدف از ساخت این دوربین مداربسته به کارگیری آنها در فضاهایی است که شرایط آب و هوایی متغیر فضای باز را دارد و در مقابل آب و رطوبت، ضربه و محیط های زخمت صنعتی به کار خود ادامه می دهند. شاید مهم ترین ویژگی این دوربین ها ضد آب بودن و مقاوم بودن در برابر شرایط سخت آب و هوایی است که آن را متمایز کرده است. البته در اینجا لازم به ذکر است که ویژگی ضد آب بودن
دوربین مداربسته بولت بدین معنی نیست که امکان غوطه ور شدن در مقدار آب فراوانی را دارند.
ساخت دوربین های بولت در کیفیت های متنوع و در دو نوع دیجیتال و آنالوگ صورت می پذیرد. این دوربین ها به دلیل کاربری ای که دارد و در محیط هایی که عموما استفاده می شود که توانایی دید در شب حائز اهمیت است. برد دید در شب در دوربین های مداربسته به تعداد و نوع LED های تعبیه شده در دوربین مداربسته بستگی دارد که می بایست متناسب با نیاز و کاربری انتخاب گردند.

 

جانمایی و دوربین مداربسته بولت به نکاتی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد بستگی زیادی دارند.
نصب دوربین مداربسته می بایست بر روی دیوار و یا پایه های فلزی مستحکم مقاوم در برابر لرزش انجام گیرد.
نکته ی مهم دیگر در نصب دوربین های بولت فاصله ارتفاع آنها از سطح زمین است. از آنجایی که این دوربین های در مقایسه با نوع های دام با شکستن پایه متصل به دوربین قابل سرقت می باشد لذا بایست در زمان جانمایی ارتفاعی را در نظر گرفت که این امکان را برای سارقان به وجود نیاورد.

 

 

دید در شب دوربین های مداربسته بولت
عموم دوربین مداربسته از نوع بولت قابلیت دید در شب را دارند یا به اصطلاح IR هستند. برد دید در شب دوربین بولت معمولا بالاست و میزان سنجش این برد به تعداد و LED های تعبیه شده در زمان ساخت بستگی دارد.

 

مقایسه دوربین بولت با دام
شاید سوال پیش بیاید با توجه به ویژگی هایی که در فوق عنوان کردیم دوربین های بولت چه تفاوتی با نوع دام دارد؟ تفاوت اصلی بین این دو دوربین مداربسته در شکل ظاهری آنها و نحوه قرارگیری و نصب دوربین مداربسته است. در نوع بولت دوربین قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند ولی نوع دام معمولا بر روی سقف نصب می گردد.
هر دوی این دوربین ها کاربرد وسیعی در صنعت دوربین مداربسته دارند و انتخاب هر یک وابسته به محل جایگذاری و قرار گیری آنها می باشد.

 


منبع: رایان نت