ریست کردن دستگاه DVR


دوربین مداربسته

ریست کردن دستگاه  DVR برندهای مختلف از جمله هایک ویژن


امنیت در دستگاه های ضبط کننده دیجیتال حرف اول را می زند به همین دلیل است که رمز بر روی آنها اعمال گشته است. به طور قطع امنیت به وسیله ی رمز یکی از بهترین روش های جلوگیری از نفوذ است اما مشکل عمده ای که همه ما با رمزها داریم فراموش کردن آنهاست و این را هم به خوبی می دانیم که فراموش کردن رمزها عواقبی برای ما خواهد داشت. رمز قرار گرفته ی بر روی دستگاه های DVR نیز به همین صورت است و در برخی شرایط ممکن است ما دچار فراموشی این رمز گردیم. در این صورت دیگر به تصاویر گرفته شده توسط دوربین مداربسته و ارسال آن به دستگاه دیجیتال دسترسی نخواهیم داشت و عملا کارکرد دوربین بی فایده می شود چرا که به تصاویر ضبط شده آن دسترسی نداریم.
شرکت های تولید
دوربین مداربسته و دستگاه های DVR یک راه جبران در صورت فراموشی رمز برای اشخاص قرار داده اند و آن هم ریست کردن رمز دستگاه است. در ادامه ی این پست همراه باشید تا با چگونگی این امر آشنایی پیدا کنید.

ریست کردن رمز دستگاه DVR در برندهای مختلف متفاوت است و برای انجام آن نیاز دارید تا با انواع کار با دستگاه های برند مختلف یاد بگیرید. ما در اینجا به شرح این روش در برندهای مطرح و برتر می پردازیم.

 

دستگاه DVR تولید برند هایک ویژن
در ریست کردن دستگاه های تولید این برند دو روش وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت:


1.    ریست کردن به وسیله ی نرم افزار  SADP پس از دریافت این نرم افزار و اجرای آنلاین آن دستگاه را به شبکه متصل نمایید. از این جا به بعد بسیار ساده است و کافی است تا نام دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ی Forget Password کلیک کنید.
در اینجا یک پنجره برای شما باز می شود که می تواند در سه حالت مختلف باشد:
•    اگر در پنجره ی باز شده از شما درخواست Security Code  داشت می بایست با تیم پشتیبانی هایک ویژن تماس بگیرید و شماره سریال و Start Time  را برایشان ارسال کنید تا تعدادی کد امنیتی برای شما ارسال کنند. بعد از وارد کردن کد امنیتی روی گزینه ی Confirm  کلیک کنید. در نتیجه رمز شما به رمز پیش فرض کارخانه یعنی 12345 تغیر پیدا می کند.
•    در پنجره ی Encrypt File گزینه ی Export را انتخاب کرده و فایل XML را در آن ذخیره کنید. این فایل را برای تیم پشتیبانی هایک ویژن ارسال کنید این تیم فایلی را برایتان ارسال می کند پس از تعیین مسیر ذخیره ی این فایل پسورد جدید خود را انتخاب کنید.
•    اگر از شما درخواست کد کرد باید از QR Code  استفاده کنید. عکس این کد را برای تیم پشتیبانی بفرستید. پس از دریافت یک کلید شامل عدد  و حروف از جانب این تیم کلید را وارد کنید و در آخر پسورد جدید دستگاه را وارد نمایید.

 

نکته: مراحل فوق برای ریست کردن رمز دستگاه DVR هایک ویژن است. برای ریست کردن رمز عبور دوربین مداربسته خود نیز می توانید از طریق همین نرم افزار و با انتخاب گزینه ی Reset Network Camera Password کلیک کنید. پس از آن رمز عبور دوربین های مداربسته با رمز دستگاه DVR یا NVR یکسان می شود.

 

2.    ریست کردن با استفاده از منوی دستگاه با دوبار کلیک در قسمت Login دوبار و ارتباط با پشتیبانی هایک ویژن شماره سریال و Start Time  را ارسال کنید و منتظر کد امنیتی از جانب آنها باشید. بعد از وارد کردن کد امنیتی بر روی OK کلیک کنید.

 

ریست کردن پسورد دستگاه DVR برندهای دیگر
همانطور که در بالا ارشاره کردیم روش های ریست کردن رمز در دستگاه های DVR با برندهای مختلف متفاوت است اما در کلیت می تواند یکسان باشد.
خارج کردن باتری داخلی: در ساده ترین روش ریست کردن دستگاه شما می توانید باتری را از روی برد دستگاه جدا کنید و پس از گذشت چند دقیقه مجدد در جای خود قرار دهید. این روش ساده ترین روش برگشتن تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه است که تمامی تنظیمات را به حالت اولیه ی بر می گرداند.
تنظیم پین های سوزنی: در برخی از دستگاه های DVR با اتصال پین ها در حالتی خاص امکان ریست به وجود می آید.
دکمه ریست: با فشردن دکمه ی ریست تعبیه شده بر روی مادر برد امکان ریست کردن دستگاه وجود دارد.