دوربین مداربسته ی Pin Hole


دوربین مداربسته ی  Pin Hole  


کاربرد و هدف از استفاده از دوربین مداربسته و نصب آن در محل کار و زندگی کاملا روشن و واضح است و همه ی ما با نحوه ی کار آن و همینطور دلیل بکار بردن آن آشنایی داریم، اما چیزی که در انتخاب دوربین های مداربسته مورد اهمیت است انواع این دوربین هاست که کاربردهای خاص به خود را دارند و برای هر محیطی دوربین های مختلف با ویژگی و امکانات خاص به خود را داراست که مطابقت دادن آنها توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام می گیرد.
در ادامه ی انتخابی مناسب برای محیط، تعداد دوربین ها و محل قرار گیری آنها جهت تحت نظارت و پوشش دادن کل محیط و همینطور کاهش دادن تعداد دوربین ها و مهمترین مطلب در جایگذاری دوربین ها که همپوشانی آنهاست تا از سرقت دوربین ها جلوگیری به عمل آورد توسط مهندسین و متخصصین این عرصه انجام می پذیرد.
یکی از انواع دوربین هایی که قصد داریم در این مقاله با آن آشنا شویم دوربین های پین هول Pin Hole   نام دارند. برای آشنایی بیشتر با این دوربین مداربسته و نحوه عملکرد آن و آشنایی با ویژگی های متناسب با محیط در این پست را مطالعه نمایید.

 

دوربین مداربسته

 

دوربین مداربسته ی مینیاتوری Pin Hole  


ابعاد دوربین های مینیاتوری Pin Hole  بسیار کوچک و در سایز تقریبی 3 در 3 تولید شده اند. با توجه به ابعاد این دوربین به راحتی در می یابیم که این دوربین ها از نوع دوربین های مخفی هستند و به این نام نیز معروف اند. لنزهای این دوربین به طور ثابت 2/8 یا 6/3 می باشند.
با توجه به کوچکی این دوربین زمانی که قصد زیر نظر داشتن محیطی به طور نامحسوس و مخفی را داشته باشید این دوربین بهترین انتخاب است، برای نصب دوربین مداربسته  پین هول آنن را پشت سطحی غیرشفاف قرار داده و با ایجاد روزنه ای کوچک راه را برای ضبط تصاویر توسط دوربین باز کنید. البته لازم به ذکر است در صورتی که تصمیم به انجام این کار گرفته اید به موارد حقوقی و مشکلاتی که این کار می تواند برای شما پیش آورد، توجه داشته باشید چرا که این کار به عنوان نقض حریم خصوصی شمرده شده و تبعاتی دربر دارد.

 

قابلیت دید در شب همانطور که از نام آن مشخص است برای ضبط تصاویر در محیط های تاریک و شب مناسب اند. این دوربین مخفی مینیاتوری این قابلیت را دارا نمی باشد و می بایست در محیط های کوچکی که میزان نور به حد کافی است مورد استفاده قرار گیرند.
با توجه به ابعاد و همینطور دقت کم لنزهای این دوربین مداربسته نباید توقع کیفیت ضبط بالایی داشته باشید.

 

با توجه به موارد و ویژگی های فوق با توجه به نیاز و محیط مورد نظر خود دوربینی متناسب را برگزینید.